MTN Ełk Mazurskie Towarzystwo Naukowe
w Ełku
19-300 Ełk, ul. T. Kościuszki 23, tel. (0-87) 620-81-79, e-mail: www.bobowik@wp.pl

Konkursy

 

Home

 

 

VI Konkurs Pamiętnikarski
Organizator: Mazurskie Towarzystwo Naukowe w Ełku ogłasza VI Konkurs Pamiętnikarski pod hasłem:
“ 70 lat Ełku i Powiatu Ełckiego”.
Konkurs kierujemy do wszystkich pokoleń Ełku i powiatu ełckiego w kraju i za granicą
*
Termin nadsyłania, lub składania prac do września
2015 roku, na adres: Mazurskie Towarzystwo
Naukowe w Ełku, 19-300 Ełk, ul. T. Kościuszki 23
Wielkość prac dowolna, pismo ręczne, lub komputerowe
Podsumowanie konkursu nastąpi podczas
zakończenia obchodów 70-tej rocznicy polskiego
Ełku i Powiatu Ełckiego
*
Nagrody, przewidujemy otrzymać od Pana Prezydenta Ełku, Pana Starosty Powiatu Ełckiego
i Wójtów w Gminach. Najlepsze pamiętniki będą opublikowane.
*
Kontakt: Tel./fax. 87 620 03 08, lub 87 620 81 79
mail: bobowik@wp.pl

 

SZANOWNI PAŃSTWO !
1. Dlaczego podobny konkurs ogłaszamy już po raz szósty?
Otóż robimy to po to żeby zapisać prawdę o Waszym życiu, która nie jest napisana, lub tylko wyrywkowo dla potrzeb politycznych jest dziś umiejętnie dobierana i pokazywana. Trzeba tę prawdę z Waszym udziałem napisać. Nie możecie dla Waszych dzieci i wnuków zostawić obrazu dzisiejszego sielskiego życia dziadków seniorów, spędzających wolny czas w ośrodkach wczasowych, na rodzinnym grillowaniu, czy rodziców ciężko pracujących. Napiszcie prawdę, że na to zapracowaliście, bo dzisiaj nie ma nic za darmo.
2. Do kogo kierujemy konkurs?
Zgodnie z hasłem konkursu “70 lat Ełku i Powiatu Ełckiego” kierujemy do wszystkich pokoleń obecnych i byłych robotników, nauczycieli, urzędników, dyrektorów, prezesów, pracowników kultury, służby zdrowia, duchownych różnych kościołów i wyznań w kraju i za granica. Tu jest miejsce każdemu, kto w minionych czasach i obecnie uczył się, pracował, studiował, lub kierował przedsiębiorstwem, czy rządził gminą.
3. Jak powinniście pisać ?
Nie musicie opisywać całego swego życia. Opiszcie najciekawszy urywek nauki w szkole, czy pobytu w internacie, na stancji, na obozie harcerskim, pielgrzymce. Napiszcie, jak po ukończeniu szkoły zostaliście przyjęci do pracy, co ciekawego robiliście, czy byliście w pracy awansowani, odznaczeni, karani. Jaka była atmosfera? Jak potoczyło się Wasze życie osobiste i rodzinne? Nie określamy objętości pracy. Może to być kilkustronicowa praca, czy pełna biograficzna rozprawa, napisana czytelnym pismem ręcznym, lub komputerowym.
4. I na zakończenie błagalna prośba
Piszcie prawdę i tylko prawdę, nawet jeżeli miałaby być ona dla Was bolesna, czy pozornie śmieszna w dzisiejszych czasach. Nie ulegajcie modzie pisania, czy mówienia źle , albo dobrze pod potrzeby dzisiejszych czasów. Pamiętajcie tylko prawdziwe pamiętniki, będą kiedyś czytane i służyły Waszym wnukom, prawnukom i innymi którzy po Was przyjdą.

 

 

 
 
Ostatnia aktualizacja: 18 sierpnia, 2015